27 stycznia: Spotkanie dla kobiet

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dla kobiet w Warszawie. Deleguj wszystkie domowe obowiązki i przyjdź, aby zająć się sobą i pozwolić poprowadzić się Panu Bogu. Spotkania Dzielnych Niewiast to spotkania dla kobiet w różnym wieku i różnego stanu. Każda z uczestniczek jest osobną historią życia, a wszystkie łączy to, że są umiłowanymi córkami Króla.

PROGRAM SPOTKANIA

8.30 – recepcja

9.00 – Rozpoczęcie, zawiązanie wspólnoty (prosimy o punktualne przybycie na modlitwę i rozpoczęcie)

9.30 – 12.30 warsztaty

13.00 – obiad

14.00 – modlitwa uwielbienia

14.30 – Eucharystia – o. Grzegorz Ruszaj CSrR

15.45 – konferencja: „Rut. Kobieta zawierzenia” – Ola Gruca-Endzel

16.30 – Adoracja (w tym czasie możliwość spowiedzi lub rozmowy z kapłanem)

17.30 – dzielenie w grupach

18.30 – podsumowanie dnia

Warsztaty: „O motywacji – od mentalności więźnia i niewolnika do mentalności dziedzica Królestwa Bożego”. „Zdjął (…) więc swoje szaty więzienne i jadał zawsze u króla przez wszystkie dni swego życia” (Jr 52,33)

Warsztaty są zaadresowane do kobiet, które chcą przyjrzeć się bliżej swojej motywacji: do działania, do zmiany, do podejmowania nowych doświadczeń, a także poznać co wpływa na motywację u innych.

Zapraszamy!

Koszt udziału w warsztatach 20 zł. Koszt posiłku 20 zł.

Więcej o spotkaniu, zasady uczestnictwa oraz formularz zgłoszeniowy – zob. niżej

Dzielne Niewiasty Warszawa

 

Koncert adwentowy

Koncert „Pieśni ku czci Bogarodzicy”

W kościele św. Benona w III niedzielę Adwentu (17.XII) wystąpił chór parafii św. Klemensa Hofbauera w Warszawie.  Chórzyści śpiewali pieśni podczas liturgii Mszy św. o godz. 12.00, a następnie wystąpili z koncertem pieśni maryjnych. Dyrygentem chóru jest s. Maria Małgorzata Szortyka.

Dziękujemy!

foto_60

Zobacz więcej zdjęć >>

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

W kościele św. Benona można  włączyć się w Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – akcję charytatywną Caritas Archidiecezji Warszawskiej. Do nabycia są świece wigilijne.

Jako wspólnota modlących się kościele św. Benona uczestniczymy także już od stycznia br. w akcji dobroczynnej Rodzina Rodzinie, udzielając za pośrednictwem Caritas Polska comiesięcznej pomocy pewnej rodzinie w Aleppo w Syrii.

img_2447

19 listopada: Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego

Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego obchodzony jest we wszystkich kościołach Zgromadzenia Redemptorystów w okresie, kiedy świętujemy rocznicę założenia (9 listopada 1732 r.). W 2017 r. w Polsce będzie to niedziela, 19 listopada. Tak się dobrze składa, że będzie on w tym roku powiązany ze Światowym Dniem Ubogich – do nich właśnie oraz najbardziej opuszczonych posłani są misjonarze redemptoryści, by głosić Ewangelię.

WIĘCEJ: 19 listopada: Światowy Dzień Ubogich

WIĘCEJ: 9 listopada : 285 rocznica założenia Zgromadzenia Redemptorystów

Jest to okazja do wspólnego dziękczynienia razem z wiernymi za dar powołania do Zgromadzenia Redemptorystów i uczestnictwa w misji Najświętszego Odkupiciela. Dzień ten został ustanowiony przez O. Generała w 2014 r.

Matka Boża Nieustającej Pomocy – w zeszłym roku obchodzilismy 150 lat od odnowienia kultu Jej ikony –  niech nam wyprasza obfitość łaski Ducha Świętego, aby nasza posługa była owocna.

Modlitwa o powołania do Zgromadzenia

Chryste Odkupicielu, Ty sprawiłeś, że Zgromadzenie Redemptorystów, a w szczególności jego święci Współbracia zawsze ofiarnie wypełniali Twoją wolę. Prosimy Cię, by współcześni redemptoryści odważnie głosili Twoją Ewangelię. Wzbudzaj w sercach młodych ludzi nowe powołania, daj im łaskę rozpoznania i podjęcia zaproszenia do pójścia za Tobą, aby jako kapłani lub bracia zakonni głosili obfite Odkupienie ludziom ubogim i opuszczonym. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

red.

Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

 

za: www.redemptor.pl