Modlitwa za zmarłych 1-8 listopada

 

  1. Środa, 1 listopada, Uroczystość Wszystkich Świętych. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego Świętych – w ludziach, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Msza św. w naszym kościele o godz. 12.00.
  2. W czwartek, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Zapraszamy na nabożeństwo wypominkowe o godz. 17:30. Następnie Msza św. w intencji zmarłych redemptorystów, oblatów i dobroczyńców kościoła św. Benona.
  3. Także w następne dni, od 3 do 8 listopada, pół godziny przed Mszą św. różaniec za zmarłych wraz z wypominkami. Msza św. za zmarłych polecanych Bogu w modlitwie wypominkowej będzie celebrowana w niedzielę, 5 listopada.

 

ODPUST ZA ZMARŁYCH

1. Wierni, którzy nawiedzą kościół, kaplicę publiczną lub półpubliczną dziś od południa 1 listopada i przez cały jutrzejszy dzień 2 listopada, mogą dostąpić odpustu zupełnego, który można ofiarować za zmarłych. Można go uzyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.

2. Warunki odpustu:
– stan łaski uświęcającej i przystąpienie do Komunii św.;
– ponadto należy odmówić Ojcze nasz, Wierzę
– i dowolną modlitwę według intencji Ojca Świętego.

3. W dniach od 1 do 8 listopada, wierni, którzy pod warunkami j.w. pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust zupełny, który może być ofiarowany za zmarłych.