19 listopada: Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego

Dzień Wspierania Redemptorystowskiego Powołania Misyjnego obchodzony jest we wszystkich kościołach Zgromadzenia Redemptorystów w okresie, kiedy świętujemy rocznicę założenia (9 listopada 1732 r.). W 2017 r. w Polsce będzie to niedziela, 19 listopada. Tak się dobrze składa, że będzie on w tym roku powiązany ze Światowym Dniem Ubogich – do nich właśnie oraz najbardziej opuszczonych posłani są misjonarze redemptoryści, by głosić Ewangelię.

WIĘCEJ: 19 listopada: Światowy Dzień Ubogich

WIĘCEJ: 9 listopada : 285 rocznica założenia Zgromadzenia Redemptorystów

Jest to okazja do wspólnego dziękczynienia razem z wiernymi za dar powołania do Zgromadzenia Redemptorystów i uczestnictwa w misji Najświętszego Odkupiciela. Dzień ten został ustanowiony przez O. Generała w 2014 r.

Matka Boża Nieustającej Pomocy – w zeszłym roku obchodzilismy 150 lat od odnowienia kultu Jej ikony –  niech nam wyprasza obfitość łaski Ducha Świętego, aby nasza posługa była owocna.

Modlitwa o powołania do Zgromadzenia

Chryste Odkupicielu, Ty sprawiłeś, że Zgromadzenie Redemptorystów, a w szczególności jego święci Współbracia zawsze ofiarnie wypełniali Twoją wolę. Prosimy Cię, by współcześni redemptoryści odważnie głosili Twoją Ewangelię. Wzbudzaj w sercach młodych ludzi nowe powołania, daj im łaskę rozpoznania i podjęcia zaproszenia do pójścia za Tobą, aby jako kapłani lub bracia zakonni głosili obfite Odkupienie ludziom ubogim i opuszczonym. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków. Amen.

red.

Duszpasterstwo powołań kandydatów na ojców lub braci zakonnych

Wyższe Seminarium Duchowne Redemptorystów

Strona Duszpasterstwa Powołań Redemptorystów

 

za: www.redemptor.pl