Do 15 osób w kościele

Od najbliższej niedzieli (17 maja) w Mszach Świętych w kościele św. Benona będzie mogło uczestniczyć jednorazowo nie więcej niż 15 osób. Jest to rezultat stopniowego znoszenia przez władze państwowe ograniczeń związanych z pandemią. Prosimy o wyrozumiałość, gdyby okazało się, że dla kogoś brakuje miejsca w kościele.

Dla naszego wspólnego bezpieczeństwa każdy uczestnik Mszy Świętej (także posługujący przy ołtarzu) przez cały czas trwania Eucharystii musi mieć na twarzy odpowiednią maseczkę. Bardzo prosimy o respektowanie tego wymogu!

Zachęcamy do przyjmowania Komunii Świętej na rękę – jest to równoprawny i uznany przez Kościół sposób przyjmowania Najświętszego Sakramentu.

Jednocześnie przypominamy, że jak dotąd nie została odwołana dyspensa od obowiązkowego udziału w niedzielnej Mszy Świętej, dlatego też prosimy osoby starsze i chore o pozostanie w domach i korzystanie z transmisji telewizyjnych.

Intencje Mszy Świętej można zamawiać telefonicznie (+48 799 015 075) lub mailowo (benon@cssr.pl). Ofiarę za Mszę Świętą zamówioną i uzgodnioną co do terminu, można wpłacić na rachunek bankowy kościoła św. Benona: Bank Pekao S.A. 46 1240 1037 1111 0010 9827 2267